بسیاری تئاتر معرفی نوجوان جشنواره

بسیاری: تئاتر معرفی نوجوان جشنواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست / امین‌زاده

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی در فضای فکری، انتزاعی و شعاری قرار ندارد، اظهار کرد: امروز منشور حقوق شهروندی واقعا

منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست / امین‌زاده

امین زاده: منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست

عبارات مهم : اجرای طرح

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی در فضای فکری، انتزاعی و شعاری قرار ندارد، اظهار کرد: امروز منشور حقوق شهروندی واقعا در کف جامعه اجرا می شود.

الهام امین زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شاخصه های لایحه حقوق شهروندی اظهار کرد: لایحه حقوق شهروندی دولت تدبیر و امید لایحه ای منحصر به فرد هست؛ چراکه گرچه در اسناد دیگری از حقوق شهروندی به نگارش درآمده شده است هر کدام یک بعد را مورد نظر قرار دادند و در بخش حقوق ملل فصل 3 قانون اساسی به صورت کامل و جامع به عنوان حقوق شهروندی پرداخت شده است ولی نیازمند تبیین این حقوق به صورت ملموس و اجرای آن جهت مردم بودیم.

منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست / امین‌زاده

وی گفت: به همین جهت نشانه ما آن بود که در حوزه حقوق شهروندی با تبلیغ، اجرا و تبیین جهت مردم اقدام کنیم.

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه در وقت تهیه منشور حقوق شهروندی اجرای آن نیز انجام می شد، خاطرنشان کرد: در چهار سال گذشته همراه و همگام با تهیه سند حقوق شهروندی، اجرای آن نیز شروع شد.

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی در فضای فکری، انتزاعی و شعاری قرار ندارد، اظهار کرد: امروز منشور حقوق شهروندی واقعا

امین زاده با اشاره به نتیجه های حاصل از اجرای منشور حقوق شهروندی از سوی دولت اظهار کرد: یکی از نتیجه های حاصل از اجرای منشور حقوق شهروندی، ابلاغ وزیر علوم راجع به قرار گرفتن دو واحد درسی جهت دوره کارشناسی با عنوان حقوق شهروندی و مهارت های زندگی هست. این واحدهای درسی قرار است از ترم آینده به دانشجویان ارائه شود.

وی همچنین با بیان اینکه تشکیل اتاق های فکر حقوق شهروندی از جمله دیگر کارها انجام شده است از سوی دولت هست، عنوان کرد: اتاق های فکری با حضور جامعه شناسان، روان شناسان، حقوقدانان، هنرمندان، کارگردانان و تهیه کنندگان جهت بررسی و یافتن راهکارهایی تازه در زمینه اجرای حقوق شهروندی در سطح کلان کشور تشکیل شده است است.

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی افزود: همچنین کارگروه های استانی و شهرستانی جهت بررسی نحوه اجرا و چالش های پیش روی منشور حقوق شهروندی تشکیل شدند و به طور منظم گزارش هایی جهت من ارسال می کنند.

منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست / امین‌زاده

امین زاده با بیان اینکه جهت اجرای منشور حقوق شهروندی هفت کارگروه تشکیل شده است هست، اظهار کرد: با توجه به اهمیت عنوان حقوق اقتصادی در منشور حقوق شهروندی چندین بار جلسات در این زمینه برگزار شد و طی آن پرسشها مالیاتی مردم مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه جلسات بررسی پرسشها مالیاتی مردم با حضور بخش شخصی برگزار شد، افزود: یکی از دغدغه های مردم در زمینه پرداخت مالیات این است که عامل انسانی میان مودی و ممیز از بین بردن شود و مالیات آنها براساس داده های واقعی تعیین گردد. همچنین از جمله دیگر خواسته های مردم در این زمینه آن است که مالیاتی که تعیین می شود را همه پرداخت کنند و اینگونه نباشد که عده ای از پرداخت مالیات معاف گردند و فشار مالیات بر روی طبقات میانگین جامعه وارد شود.

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی در فضای فکری، انتزاعی و شعاری قرار ندارد، اظهار کرد: امروز منشور حقوق شهروندی واقعا

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: بعد از بررسی های انجام شده است در زمینه خواسته های مردم در عنوان پرداخت مالیات، شرکت امور مالیاتی سامانه ای را در این زمینه آینده نگری کرد. همچنین تعداد هیات های پیگیری به شکایت های مردمی از سه شعبه به پنج شعبه زیاد کردن یافت.

امین زاده همچنین راجع به فعالیت های استان ها در رابطه با تبلیغ حقوق شهروندی و زیاد کردن آگاهی مردم در این زمینه گفت: استان های متفاوت در رابطه با آموزش و پیگیری به حقوق شهروندان و آگاهی آنها در این زمینه و همچنین تبدیل مجازات حبس به سایر مجازات ها و به کارگیری سمن ها در زمینه های آموزش کودکان، بی سرپرست و بدسرپرست و همچنین اجرای طرح سلامت، ایده ها و ابتکارات خوبی را عملیاتی کرده اند.

منشور حقوق شهروندی شعاری و انتزاعی نیست / امین‌زاده

وی با تاکید بر اینکه منشور حقوق شهروندی صرفاً در یک فضای فکری، انتظاری و شعاری قرار ندارد بلکه در واقعیت و در کف جامعه اجرا می شود، اظهار کرد: در زمینه اطلاع رسانی و ترویج آگاهی های مردم نسبت به حقوق شهروندی مذاکراتی با صداوسیما انجام شده است تا 22 شبکه استانی در این زمینه اقدام به برنامه سازی کنند.

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی ادامه داد: همچنین در جهت حمایت از کارها ترویجی جهت زیاد کردن آگاهی های مردم نسبت به حقوق شهروندی دو داور جهت مشاهده 44 فیلم در جشنواره فیلم های دهه فجر گزینش شدند تا فیلم های برتر درخصوص حقوق شهروندی و ترویج این حقوق را شناسایی کنند.

امین زاده با بیان اینکه متاسفانه در جشنواره فیلم اخیر هیچ فیلمی گزینش نشد، افزود: ملاک گزینش فیلم برتر این است که زمانی که مخاطب از سالن سینما خارج می شود بداند که به عنوان شهروند چه حقوق و چه تکالیفی را برعهده دارد و همچنین باید به دنبال مطالبه و اجرای چه حقوقی باشد.

وی با اشاره به همکاری نهادهای علمی با دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی گفت: براساس همکاری هایی که با پردیس فنی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم، مطالعات علمی جهت طراحی و ایجاد نرم افزارهای موبایلی در زمینه زیاد کردن آگاهی های مردم نسبت به حقوق شهروندی خود با توجه به شاخصه های شخصیتی جایگاه و پرسشها در حال انجام هست. در همین زمینه دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران 16 طرح ارائه کرد که بعد از انجام بررسی های مورد نیاز سه پروژه مورد تایید قرار داده شد و بنابر این است تا با همکاری بخش فناوری ریاست جمهوری زیرساخت های مورد نیاز تهیه و این پروژه ها اجرا شود.

دستیار مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی در آخر با بیان اینکه به دنبال اطلاع رسانی به مردم در جهت زیاد کردن آگاهی نسبت به حقوق شهروندی خود و همچنین آموزش در این زمینه هستیم، خاطرنشان کرد: در زمینه اطلاع رسانی و آموزش به مردم کتاب های مختلفی در استان های کشور تهیه شده است است.

واژه های کلیدی: اجرای طرح | حقوق شهروندی | ریاست جمهوری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs