بسیاری تئاتر معرفی نوجوان جشنواره

بسیاری: تئاتر معرفی نوجوان جشنواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

بانکها می‌خواهند از آب گل‌آلود سهام عدالت هم ماهی بگیرند و با پیامک به مشتریان شعب خود، شماره شبا را جهت آنها ارسال می‌کنند؛ در حالیکه گردش پول ناشی از سود واری

ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

عبارات مهم : شماره

بانکها می خواهند از آب گل آلود سهام عدالت هم ماهی بگیرند و با پیامک به مشتریان شعب خود، شماره شبا را جهت آنها ارسال می کنند؛ در حالیکه گردش پول ناشی از سود واریزی، جهت آنها جالب است.

به گزارش مهر، اگرچه کمتر از یک ماه از اعلام دولت جهت ارایه سود سهام عدالت به مشمولان می گذرد، ولی تا شهریورماه وقت باقی است تا مردم شماره حساب های خود را اعلام کرده و اطلاعات حساب خود را وارد نمایند. اکنون دیگر ده سال وقت جهت در اختیار گرفتن سهام عدالت مشمولان از سوی دولت سپری شده است و از امسال باید هم سود سهام به حساب آنها واریز شود و هم برنامه ها جهت آزادسازی آن از سوی دولت، رنگ و بوی عملیاتی به خود گیرد.

ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

در این میان از سی و یکم فروردین ماه امسال که شرکت شخصی سازی اعلام شماره شبا جهت دریافت سود سهام عدالت در مهرماه پیش رو را اعلام کرد، بسیاری از بانکها و شعب بانکی، صف های شلوغی را به خود می دیدند و گاه این صف ها جهت مشتریان آزاردهنده می شد. در واقع دولت از مردم خواسته بود تا شماره شبای حساب بانکی خود را حتما در سامانه به ثبت برسانند و جهت این کار هم، وقت وقت کافی را قرار داده بود، ولی به هرحال بسیاری خیلی دلشان نمی خواهد که کار امروز را به فردا واگذار کنند و جهت همین هم، در شعب بانکی ازدحام می کردند و خواستار دریافت شماره شبا بودند.

آنگونه که شرکت شخصی سازی اعلام کرده تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه به ثبت رسانده اند و این به معنای آن است که بیش از نیمی از مشمولان، جهت ارایه شماره حساب استقبال بی نظیری داشته اند، در عین حال ولی هنوز هم کمی کمتر از ۲۷ میلیون نفر هم تا شهریورماه وقت دارند تا این مرحله از سهامداری خود را در پروژه سهام عدالت به ثبت برسانند.

بانکها می‌خواهند از آب گل‌آلود سهام عدالت هم ماهی بگیرند و با پیامک به مشتریان شعب خود، شماره شبا را جهت آنها ارسال می‌کنند؛ در حالیکه گردش پول ناشی از سود واری

در این میان، البته شرکت شخصی سازی اعلام کرده که وظیفه دو میلیون نفر متوفی را هم مشخص کرده و به زودی جهت ثبت اطلاعات وراث آنها هم، کارها مورد نیاز را انجام و اطلاع رسانی عمومی خواهد کرد، ولی در این مرحله تنها طیفی از مشمولان می توانند شماره حساب خود را به ثبت برسانند که در قید حیات هستند.

اما بانکها هم از این بزم سهام عدالتی دولت آن هم درست در ماههای انتهایی عمرش خوشحال بوده و کسب و کار خود را اندکی پررونق تر می بینند. بعضی از بانکها جهت مشمولان خواب های خوبی دیده اند و اگر کسی جهت دریافت شماره شبا به بانک مراجعه کند، او را مجبور می کنند که در شعبشان حساب باز کنند و گاهی هم بعضی از آنها، جهت این افتتاح حساب ۵۰ هزار تومان هم از متقاضیان دریافت می کنند که اگرچه به نام خود متقاضی و در حسابش ذخیره می شود؛ ولی به هرحال گردش مالی خوبی را جهت بانکها رقم می زند.

یک حساب سرانگشتی نشان می دهد که اگر ۴۹ میلیون نفر هر یک حداقل ۹۰ هزار تومان سود بگیرند، گردش مالی حاصل از این عملیات حدود ۴ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان خواهد بود. بنابراین اگر هر بانکی بتواند سهم بیشتری از این کیک بردارد، حتما سد بیشتری از گردش مالی آن را حاصل خواهد کرد.

ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

این در حالی است که اکنون که بازار اعلام شماره شبای بانکی از سوی مشمولان داغ هست، بانکها هم از وقت سوءاستفاده کرده و خود جهت ارایه شماره شبا به مشتریانشان پیشقدم می شوند. بر این اساس بعضی بانکها با ارسال پیامک هایی به مشترکان خود، شماره شبای حساب بانکی آنها را اعلام کرده و از آنها می خواهند تا این شماره شبا که مختص حساب یکسان در بانک مربوطه است را به سامانه اعلام کنند.

یکی از کارمندان بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: بانکها طی روزهای گذشته با ارسال پیامک هایی به صاحبان حساب در شعب خود، شماره شبا را به آنها اعلام کرده و از آنها می خواهند که این شماره را به سامانه سهام عدالت اعلام نمایند. به همین علت هم، بعضی مشمولانی که تاکنون جهت دریافت شماره شبای حساب بانکی خود اقدام نکرده اند، از این گام استقبال کرده و خوشحال می شوند و حتی بانک را هم تقدیر می کنند.

بانکها می‌خواهند از آب گل‌آلود سهام عدالت هم ماهی بگیرند و با پیامک به مشتریان شعب خود، شماره شبا را جهت آنها ارسال می‌کنند؛ در حالیکه گردش پول ناشی از سود واری

وی می افزاید: ولی توصیه حائز اهمیت این است که اگر مشمولان سهام عدالت شماره شبای حساب بانکی یکسان در بانک مربوطه را در سامانه به ثبت برسانند؛ گام موثری جهت زیاد کردن گردش مالی بانک برداشته و در واقع، خدمت بزرگی به شعب بانکی ارایه می دهند؛ به هرحال قرار است که جهت هر نفر حداقل ۹۰ هزار تومان سود واریز شود، بنابراین اگر این سود در شعبه بانکی آنها به گردش دربیاید، حتما برایشان اثرگذار خواهد بود.

یکی دیگر از کارمندان بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: هنگامی که که سود سهام واریز می شود، ممکن است یکسان تا چند روز وقت نکند که به شعبه مراجعه کرده یا حتی از دستگاههای خودپرداز آن را برداشت کند، بنابراین رسوب این میزان پول در شعب بانکی حتی جهت یک تا دو روز هم که شده، می تواند سودآور باشد.

ماجرای پیامک سهام عدالتی بانکها به مشتریان

وی می افزاید: اکنون بانکها تلاش دارند تا به هر شیوه که شده است از اعلام شماره حساب بانکی در سامانه سهام عدالت بهره برداری کرده و شرایط را به گونه ای پیش برند که با روش های جذاب، مردم با شماره شبا حساب خود در بانک مربوطه، اقدام به ثبت در سامانه کنند؛ بنابراین به هر روشی متوسل می شوند.

اکنون که بانکها با کمبود منابع مواجه هستند هر طرحی که بتواند رونق موقتی به کارشان بدهد، حتما مورد پذیرش قرار می گیرد و جهت حداکثر کردن سود خود نیز، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

واژه های کلیدی: شماره | دریافت | سهام عدالت | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs