بسیاری تئاتر معرفی نوجوان جشنواره

بسیاری: تئاتر معرفی نوجوان جشنواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان

به گزارش خبر آنلاین ؛بعد از چهار شکست در انتخابات های گذشته حالا چشم امید به ۹۸ و ۱۴۰۰ دارند. اصولگرایان از ۲۰ میلیون رایی سخن می گویند که الیاس حضرتی آن را شوخ

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول گرایان

عبارات مهم : میلیون

حضرتی: ۲۰ میلیون رأی اصول گرایان شوخی است

به گزارش خبر آنلاین ؛بعد از چهار شکست در انتخابات های گذشته حالا چشم امید به ۹۸ و ۱۴۰۰ دارند. اصولگرایان از ۲۰ میلیون رایی سخن می گویند که الیاس حضرتی آن را شوخی می داند.

۲۰ میلیون رای؛ این رویایی است که این روزها دست از سر اصولگرایان بر نمی دارد و همه برنامه ریزی های این جناح را به خود تخصیص داده شده است داده هست؛ هرچند گاهی افرادی مانند حسین الله کرم پیدا می شود تا مرز میزان رای جناح راست در انتخابات ۱۴۰۰ از 20 میلیون عبور دهد و آن را 27 میلیون تخمین بزند.(اینجا) ولی بعضی دیگر مانند میرتاج الدینی همان 20 میلیون رای را غایت رأی اصولگرایان معرفی می کند.

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان

روزنه امید اصولگرایان هنگامی که پر نور شد که چالش های حسن روحانی در مواجهه با مشکلات، هر روز او را زیاد در سیبل انتقادات قرار داد و حالا این پرسشها که به گردن دولت دوازدهم پیچیده شده است است جناح رقیب را به فکر انداخته که اگر نارضایتی در شرایط حاضر وجود دارد می تواند در آینده به نفع آنها برداشت شود و آنها را به آرزوی ۲۰ میلیونی برساند؛ ولی پرسش کلیدی اینجاست که آینده این جناح جهت فتح انتخابات ۱۴۰۰ چقدر قابل تحقق است؟

ملاک عمل خود یا رقیب؟

به گزارش خبر آنلاین ؛بعد از چهار شکست در انتخابات های گذشته حالا چشم امید به ۹۸ و ۱۴۰۰ دارند. اصولگرایان از ۲۰ میلیون رایی سخن می گویند که الیاس حضرتی آن را شوخ

این گمانه که گفته می شود امید اصولگرایان به ناکامی رقیب است هنگامی که رنگ واقعیت می گیرد که نمایندگان اصولگرا در صحبت های دو پهلو بر آن مهر تائید می زند که مصداق بارز این عنوان حمیدرضا حاجی بابایی مدیر فراکسیون اصولگرایان مجلس دهم هست. هنگامی که از او راجع به ۱۴۰۰ و رای ۲۰ میلیونی از او پرسش کردیم به خبرآنلاین گفت: اصولگرایان اگر خوب عمل کنند رای دارند و اگر خوب عمل نکنند رای ندارند.

او راجع به برنامه ریزی این جناح در استفاده از ناکامی های دولت در اجرای بعضی وعده هایش گفت: اصلا یکی از پرسشها بزرگ ما در این کشور این است که حرف هایی زده می شود ولی عمل نمی شود. ما باید وعده هایی را بیان کنیم که بتوانیم به آن عمل کنیم.البته صحبتش را با این جمله که اصولگرایان هم باید متوجه این عنوان باشند به آخر برد تا صحبت هایش رنگ فراجناحی به خودش بگیرد.

البته محسن کوهکن از دیگر نمایندگان اصولگرای مجلس است که تلاش می کند در بحث امید اصولگرایان جانب احتیاط را رعایت کند و هنگامی که از او پرسیدیم چقدر اصولگرایان بر چالش های امروز دولت روحانی حساب باز کرده است و عدم توفیق دولت را دلیلی جهت موفقیت خود در انتخابات دولت و مجلس آینده می داند گفت: هیچ جریانی نباید پایه اساسی خود را بر این عنوان قرار دهد آیا که در این میان تنها مردم هستند که ضرر می بینند.

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان

مثلا اگر شما کاری را خراب کنید صرف اینکه من بگویم خراب کردی خراب کردی که چیزی درست نمی شود بلکه باید برنامه ام را جهت اصلاح اعلام کنم. یکی از اشکالاتی که به دولتهای ما وارد است این است که تا مدتها تلاش می کردند پرسشها را به گردن دولت قبلی بیندازند. امیدوارم روزی به مدیر جمهوری برسیم که در نخستین نطقش موضوعاتی را که مطرح می کند جهت آخرین بار باشد.

این صحبت ها درحالی است که سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب یعنی همان جبهه ای که قرار بود محور وحدت اصولگرایان در انتخابات ۹۶ باشد مهر تائید به همه گمانه زنی ها راجع به برنامه ریزی های اصولگرایان جهت بهره برداری از ناکامی دولت در اجرای وعده هایش قرار داده هست. او گفت: صحبت درمورد انتخابات سال ۹۸ سریع به نظر می رسد. اکنون باید افکارعمومی را نسبت به عدم تحقق وعده های انتخاباتی نمایندگان جناح رقیب آگاه کنیم و این امر هم با بازنمایی موضع گیری های نمایندگان در وقت مسابقه های انتخاباتی محقق می شود. (اینجا)

به گزارش خبر آنلاین ؛بعد از چهار شکست در انتخابات های گذشته حالا چشم امید به ۹۸ و ۱۴۰۰ دارند. اصولگرایان از ۲۰ میلیون رایی سخن می گویند که الیاس حضرتی آن را شوخ

رای ۲۰ میلیونی اصولگرایان شوخی است

هرچند تحلیل اصولگرایان حکایت از پیروزی بی چون و چرایشان در آینده دارد ولی هنگامی که ماجرا را از سوی اصلاح طلبان جویا می شویم نظری کاملا متفاوت دارند و بعضی معتقدند اشتباه جناح راست این است که فکر می کنند اگر مردم به هر دلیلی حاضر نباشند به اصلاح طلبان رای دهند این به معنی ریختن همه آرا به سبد اصولگرایان است درحالی که این تحلیل به هیچ عنوان نمی تواند درست باشد.

توهم یا واقعیت رأی ۲۰ میلیونی اصول‌گرایان

الیاس حضرتی از همان دسته نمایندگان اصلاح طلبی است که تحلیل اصولگرایان را شبیه به شوخی می داند؛ او به خبرآنلاین گفت: اینکه اصولگرایان می گویند ما در انتخابات آینده ۲۰ میلیون رای داریم یک شوخی هست. حضرتی با این جمله گریزی به برنامه های اصلاح طلبان می زند تا بگوید اصولگرایان یکه تاز میدان نیستند و جناح چپ نیز جهت حفظ و ارتقای جایگاهشان برنامه دارند. او گفت: اصلاح طلبان هیچ گاه بدون برنامه و بدون سازماندهی نبوده اند و قطعا جهت آینده برنامه دارند بنابراین از آنجایی که شتر در خواب بیند پنبه دانه هر لحظه این صحبت ها (اشاره به رای ۲۰ میلیونی اصولگرایان) بوده است.

او راجع به انتقادات امروز مردم نیز گفت: مردم می توانند نقد داشته باشند و این نقدها می تواند چراغ راه اصلاح طلب ها باشد ولی به معنای کم کردن همکاری نخواهد بود. او گفت: جهت جریان چپ همواره مردم یک اصل بوده است لذا هر کاری می کند تا با اصلاح خود اعتماد مردم را جلب کند. او با بیان اینکه اصلاح طلب ها دگم نیستند و خود را عوض کردن می دهند گفت : اصلاح طلبان باید لحظه به لحظه اوضاع را با نظر سنجی هایی که دارند خود را با نظر مردم هماهنگ کنند.

خبرآنلاین/فائزه عباسی

واژه های کلیدی: میلیون | برنامه | میلیونی | انتخابات | اصلاح طلب | اصولگرایان | اصلاح طلبان | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs