بسیاری تئاتر معرفی نوجوان جشنواره

بسیاری: تئاتر معرفی نوجوان جشنواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سه روز مهلت جهت نجات از اعدام , نمایش «پناه کاه»

یکی از کارگردان های نمایش «پناه کاه» از شرایطی که این روزها در تئاتر حاکم است و استقبال نکردن مخاطبان از نمایش هایی که بازیگران صورت ندارند، انتقاد کرد.

سه روز مهلت جهت نجات از اعدام , نمایش «پناه کاه»

نمایش «پناه کاه»؛ سه روز مهلت جهت نجات از اعدام

عبارات مهم : اعدام

یکی از کارگردان های نمایش «پناه کاه» از شرایطی که این روزها در تئاتر حاکم است و استقبال نکردن مخاطبان از نمایش هایی که بازیگران صورت ندارند، انتقاد کرد.

فرید قادرپناه که به همراه رامین معصومیان نمایش «پناه کاه» را در تماشاخانه ارغنون روی صحنه دارد راجع به استقبالی که از اجرای این اثر شده است است به مهر، گفت: در شرایطی که اکثر نمایش های روی صحنه کیفیت پایینی دارند و اکثرا هم با حضور اشخاص آشنا شده است مخاطبان را جذب می کنند دیگر علاقه ای جهت تماشاگران باقی نمی ماند تا کارهای باکیفیت را رصد کنند و به دیدن آنها بنشینند و همین امر باعث شده است متاسفانه استقبال از نمایش ما راضی کننده نباشد.

وی ادامه داد: مخاطبی که تازه تماشاگر تئاتر شده است بعد از دیدن یک نمایش خوب ترغیب می شود به دیدن تئاتر دیگری بنشیند ولی هنگامی که تجربه هایش اصلا خوب نیست و شاهد نمایش های غیر جالب و ضعیف است دیگر از دیدن تئاتر دلزده می شود.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه حضور اشخاص مطرح در نمایش ها اتفاق بدی نیست، بیان کرد: مطمئنا این بازیگران هم جهت رسیدن به جایگاهی که در آن هستند زحمت کشیده اند و همه ما در تلاش هستیم که دیده شویم و به افراد آشنا شده است ای تبدیل شویم، ولی تنها ملاک جذب مخاطب نباید اشخاص آشنا شده است باشند. توصیه دیگر که در جذب مخاطب موثر است تبلیغاتی است که یک تماشاخانه جهت معرفی خودش می تواند انجام دهد و با جذب چند نمایش پرمخاطب باعث دیده شدن آثار دیگر هم شود.

قادرپناه راجع به شاخصه های نمایش توضیح داد: تا به حال کمتر شاهد این بودیم که نویسنده ای ایرانی نمایشنامه ای را راجع به یک موقعیت خارجی بنویسد ولی من و رامین معصومیان هر چهار نمایشی را که تا به حال به صحنه برده ایم راجع به کشور انگلیس بوده است و آنقدر راجع به این کشور مطالعه داشته ایم که زیاد از کشور عزیزمان ایران آن را می شناسیم و علت اینکه متن های خارجی می نویسیم نیز این است که فضایی که در تئاترمان به دنبالش هستیم در سوژه های ایرانی یافت نمی شود.

این کارگردان تئاتر در آخر تاکید کرد: سبک کاری ما در آثاری که به صحنه می بریم غیرواقعی و مدرن است ولی به شدت به دنبال وارد کردن این شیوه در فضای ایرانی هم هستیم که تا چهار سال آینده ممکن هست، عملی شود. نمایش «پناه کاه» فضایی غیرواقعی را به تصویر می کشد که در دل یک موقعیت رئالیستی رخ می دهد در حالی که فضاسازی و جذابیت های بصری و گره هایی که در کار وجود دارد، سوررئال هستند.

حامد ادوای، آیدین بهاری، رامین جعفری، امین جلالی، مینا زرنانی، کاوه مرحمتی، آزاده مشعشعی بازیگران نمایش «پناه کاه» هستند که تا ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه ارغنون روی صحنه است.

داستان «پناه کاه» راجع به رایان سرباز بزدلی است که از میانه یک جنگ آخرالزمانی می گریزد ولی فرار او از این مهلکه او را به جای بهتری نمی برد. او در سوراخی می افتد که زیستگاه انسان هایی است که سالیان دراز از تمدن دور بوده اند و در بدو ورودش و بی هیچ دلیلی تصمیم به اعدام او می گیرند. رایان تنها سه روز وقت دارد تا زندگی اش را دوباره بخرد.

سه روز مهلت جهت نجات از اعدام , نمایش «پناه کاه»

واژه های کلیدی: اعدام | تئاتر | نمایش | ایرانی | بازیگران | کارگردان | نمایشنامه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs